W niedzielę 26 lutego, przy klasztorze karmelitów bosych w Berdyczowie, została otwarta (w sali św. Teresy od Dzieciątka Jezus, pod kościołem) wystawa (37 plansz i 4 gabloty) poświęcona historii, kultowi i współczesności ikony Matki Bożej Berdyczowskiej.
Można tam zobaczyć zebrane przez o. Pawła Ferko fotografie, kserokopie, dokumenty, obrazy i obrazki, grafiki, książki, modlitewnik, medaliki, artykuły, pocztówki, magnesy, wyszywanki (ukraiński haft, albo koraliki), modlitwy, wiersze i piosenki ilustrujące ogromne znaczenie i szeroki zakres kultu łaskami słynącego, 3-krotnie koronowanego papieskimi koronami obrazu – który zaginął w 1941 r., w nowej wersji namalowany w 1991 r., – którego kopie znaleźć można w Polsce, na Ukrainie, Białorusi, Rosji, Kazachstanie i we Włoszech (w kościołach katolickich i cerkwiach prawosławnych oraz muzeach i domach prywatnych).
W ostatnim czasie zostały napisane 2 prace magisterskie na temat kultu ikony i duszpasterstwa w Sanktuarium MB Berdyczowskiej oraz album historyczny. Kult Matki Bożej się odradza, a bazylika berdyczowska została w 2011 r. ogłoszona (przez Episkopat Ukrainy) Ogólnoukraińskim Narodowym Sanktuarium MB Szkaplerza św.